CCTV – NETWORK ve GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Firmamız gelişen teknoloji ile birlikte kendi gücüne iş ortaklarının gücünü de ekleyerek CCTV, Network ve Güvenlik Sistemleri gibi teknoloji alanlarında sektörün öncü ve güvenilir markalarıyla projelerinize değer katmayı hedefleyerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

CCTV İngilizce’ den “Close Circuit TeleVision “sözcüklerinin baş harflerinin bir araya gelmesi ile oluşan, Türkçe anlamı “Kapalı Devre Televizyon Sistemi” olarak tanımlanan kamera sistemidir.

Bilindiği üzere Televizyon sistemleri belirli bir merkezden alınan ses ve görüntü sinyalinin çeşitli alıcı çeşitleri ile birçok kişiye aktarılmasıdır. CCTV bu sistemden farklı olarak izleme yapılacak olan bölgelere yerleştirilen kameralardan alınan görüntülerin lokal bir bölgede, herkes tarafından erişimin olmadığı sadece yetkili kişilerin izlemesine izin veren bir sistemdir. CCTV sistemlerinin kullanım alanları arasında;

 

• Sınır kapıları güvenlik kontrolü,

• Trafik izleme ve yönetme sistemi,

• İşyeri, fabrika ve işletmelerde ürün kalitesi ve güvenlik kontrolü,

• Kamu binalarında güvenlik kontrolü ve kötü niyetli kişilerin tespiti,

• Konferans Salonları, tiyatro , sahne vb. alanlarda farklı yerlerden gösterimin sunumu,

Geçiş Kontrol Sistemleri kişi veya topluluğun, bir yere girişlerini kontrol etmek, güvenliği sağlamak ve sınırlandırmak için kullanılan sistemlerdir. Geçiş Kontrol Sistemleri noktası turnikeler, kapılar, asansörler, otoparklar veya girişin sınırlandırıldığı yerler olabilmektedir. Geçiş Kontrol Sistemleri yaygın olarak kamu hizmet binalarında, kurum binalarında, otel, hastane, stadyum, özel şirket girişlerinde ve çıkışlarında , veri merkezi yada sistem odası giriş-çıkışlarında kullanılmaktadır.

Geçiş Kontrol Sistemlerinden, Zaman kontrollü geçişler, Biyometrik Geçiş Sistemleri ve Kartlı Geçiş Sistemleri gibi hangi sistemin tercih edilmesi gerektiği ihtiyaçlara göre belirlenir. Kurulum öncesinde giriş yapacak personel ve ziyaretçi sayısı göz önünde tutulmalıdır. Geçiş kontrol sistemlerinde en önemli olan şey sistemin hızı, sorunsuz çalışması, hatasız raporlama ve geçiş kolaylığıdır.

Yapısal kablolama, bina içerisinde; enerji, telefon, data, ses, güvenlik sistemleri sinyallerinin düzgün bir biçimde iletimini sağlamak için yapılan ve bu sistemleri tek bir çatı altında toplayarak yönetebilmeye ve gerekli durumlarda altyapıyı genişletmeye imkan sağlayan bir altyapı çalışmasıdır.

Yapısal kablolama ile kurumların en önemli ihtiyaçlarından biri olan veri ve enerji iletiminin, sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi hedeflenmektedir. Yapısal kablolama; internet, bilgisayar, telefon / santral, aydınlatma, yangın algılama ve ihbar sistemleri, güvenlik kamera sistemleri, geçiş kontrol sistemleri, seslendirme ve acil anons sistemleri, akıllı bina otomasyon sistemleri vb. sistemler için gelişmeye ve entegrasyona açıktır.

Profesyonel Ekran çözümleri arasında 7/24 kesintisiz çalışan videowall ekranlar yer alır. Birden fazla ekranın simetrik ya da asimetrik bir bütün olarak kontrol edilmesi ve yönetilmesiyle kurulan sistemlere Videowall (Videowall – Video Duvarı) sistemleri adı verilmektedir. Bizi tek parça devasa ekranların, maliyet, kurulum ve bakım zorluklarından kurtaran bu Videowall sistemleri günümüzde geniş ekran ihtiyaçları için en çok tercih edilen çözümlerden biridir.

İzleme ve Kontrol Odaları, Kontrol Merkezleri, TV Stüdyoları, Spor Kompleksleri ve Stadyumlar, Alışveriş Merkezleri, Hastaneler, Havaalanları, Sergi ve Fuar Alanları, Konferans ve Toplantı Salonları, Acil Yönetim ve Koordinasyon Merkezleri, v.b. alanlarda kullanımı tercih edilir.

Network Sistemleri bilgi ve sistem kaynaklarının farklı kullanıcılar tarafından paylaşıldığı, bir yerden başka bir yere veri aktarımını mümkün kılan iletişim sistemleridir. Bu sistemler kablolu veya kablosuz olarak kaynak paylaşımını ve ağ haberleşmesini sağlar.

Bilgisayar sistemindeki donanım ve yazılım kaynaklarının paylaşımlarını sağlayan iki ya da daha fazla bilgisayar donanımının kablolu veya kablosuz şekilde bir araya geldiği sistemlere network diğer bir adıyla ağ sistemleri denir. Network sistemleri temelde bu sistemleri birbirine bağlayan alt yapı ve alt yapı üzerindeki bağlantı cihazlarından oluşur. Bunlardan bazıları ; Server, Switch, Hub, Repeater, Bridge, Router, Firewall, Gateway v.b. ürünlerdir.

Bir sistem odası (DataCenter), bilgisayar sistemleri, iletişim ve storage gibi bir biri ile ilişkili bileşenleri tek bir yerde barındıran birimdir. Odaya genellikle yedekli bir güç kaynağı sistemi, yedekli haberleşme bağlantıları, ısı, nem gibi çevre değişkenlerin kontrolünü yapan cihazlar ile güvenlik cihazları da konumlandırılır. Veri merkezlerinin temel amacı kurumun operasyonel verilerini ve işlerini yürüttüğü uygulamaların aksaklık olmadan güvenli ve hızlı olarak çalışmasını sağlamaktır. 

Sistem Odası çözümü uygulanarak;  7/24 çalışabilirlik, hatasız çalışma ve devamlı izlenebilme, güç yönetimi, güvenli veri yedekliği, ağ güvenliği, fiziksel erişimlerde yetkilendirme ve görüntülü gözetleme, çevre şartlarının kontrolü, yangına karşı tedbirler için duman algılama gibi erken uyarı sistemleri ile ilgili bir kurumun tüm verileri güvenli olarak tutulur.

Uygulama içinde yer alan sistemler şu şekildedir;

• Kabinet Sistemleri

• Yangın Algılama ve Söndürme Ekipmanları

• Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

• Isı, Nem Algılama ve Uyarı

• Hassas İklimlendirme Sistemleri

• Yangına Dayanıklı Kapı ve Duvar Sitemleri

• Yükseltilmiş Zemin Sistemleri

• Kablo Taşıma Sistemleri

• Kesintisiz Güç Kaynakları ve Jeneratörler

• IP Kamera

• Yetkisiz Kişi Erişim Kontrol Sistemleri